Bilgi İşlem Daire Başkanlığı

Kocaeli Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi Bilgi İşlem Birimi olarak  interaktif derslerin işlenmesini kolaylaştırmak adına tüm Amfi Sınıfı ve laboratuvarlarda bilgisayar ve projeksiyon destekli dersler işlenmektedir. Üniversite olarak 100 MBit Metro Ethernet bağlantısı ile internet hizmeti sağlanmaktadır.  Öğrenci ve misafirlerin kullanımı için Hotspot ile erişim kolaylığı ve güvenliği sağlanmaktadır.


Üniversite olarak 2017 yılı itibariyle Elektronik Belge Yönetim Sistemi’ne (EBYS) geçilmiştir. Bu tarihten itibaren aktif olarak kullanılmaktadır.  Sisteme Web sayfamız üzerinde bulunan Avrupa Akademi altındaki EBYS https://ebys.avrupa.edu.tr:7443/Giris.aspx linkinden ulaşabilirsiniz.
 

Öğrenci otomasyon sistemi ile öğrencilere yönelik, Duyurular, Notlar, devamsızlıklar ve Haftalık ders programı gibi bilgilendirmeler otomasyon sistemi üzerinden güncel olarak yapılmaktadır. 

Otomasyon  girişi için, Web sayfamızda bulunan, Avrupa Akademi Menüsü altında Öğrenci Otomasyon Girişi ve Akademisyen Girişi Linklerini kullanabilirsiniz.


Üniversitemiz müfredat kültür derslerinin bazıları uzaktan eğitim (AVUZEM) olarak verilmektedir. Öğrenci ve Öğretim görevlileri kendilerine verilen kullanıcı adı ve şifre ile dersleri sistem üzerinden takip etmektedirler.
 

 

AVUZEM Öğrenci girişi,  Web sayfamızda, Avrupa Akademi menüsü altından bulunan Avuzem https://avuzem.com/login.php linkinden ulaşabilirler.