Rektör

 Kıymetli Öğrenci Adayları,

Kocaeli Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi, Avrupa Meslek Yüksekokulunun üniversiteye dönüştürülmesi sonucu kurulmuştur. Otuz beş yıllık bir eğitim-öğretim tecrübesine sahip Avrupa Eğitim Grubunun 2009 yılında Meslek Yüksekokulu ile İstanbul’da başladığı ve 2016 yılında Kıbrıs Ada Kent Üniversitesi ile devam ettirdiği yükseköğretim alanındaki faaliyetlerinin son halkasını teşkil etmektedir.

Üniversitemiz sağlık ve mühendislik bilimleri alanlarında ön lisans, lisans ve lisansüstü seviyede eğitim-öğretim hizmeti verecektir.

Ön lisans programları konusunda sahip olduğu 11 yıllık geçmiş ve mezun öğrencilerimizin istihdama katılımında göstermiş olduğu üstün başarı sayesinde, üniversitemizin temelini oluşturan Avrupa Meslek Yüksek Okulumuz her yıl giderek artan bir ilgi ve teveccühe sahip olmuştur.

Lisans düzeyinde ikinci yılını tamamlayan Kıbrıs Ada Kent Üniversitesi, Diş Hekimliği, Sağlık Bilimleri, Mühendislik ve Hukuk Fakültesinde oluşturdukları akademik kadro, vermiş olduğu kaliteli eğitim ve sahip oldukları çağdaş eğitim teknolojileri altyapısı ile kısa süre içinde ön plana çıkmıştır.

Bu tecrübeler ışığında kurulan Kocaeli Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi;  Diş Hekimliği, Sağlık Bilimleri, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi ve Meslek Yüksekokuluyla sizleri en iyi şekilde geleceğe hazırlamak için bekliyor. Üniversitemizde nitelikli bir akademik kadrodan, modern eğitim teknolojilerine sahip sınıf ve laboratuvarlarda kaliteli bir eğitim alacaksınız.

Tüm dünyayı etkileyen Covid-19 salgını, Sağlık Bilimleri ve Sağlık Teknolojileri alanındaki meslek gruplarını, ulusal ve uluslararası alanda en önemli meslek grubu haline getirmiştir. Sağlık ve mühendislik temelleri üzerine bina edilen üniversitemizde bu alandaki bölümlerimizi tercih edebilir; kariyerinizi sağlık teknolojileri, tıp mühendisliği, iş sağlığı ve güvenliği gibi lisans ve lisansüstü programlar ile tamamlayabilir, donanımlarınızı artırabilirsiniz. Bir yandan üniversite eğitiminizi sürdürürken diğer yandan da gelişen Türk sanayisinin kalbinde kurulan üniversitemizin oluşturacağı, sanayi iş birliği ve Ar-Ge yatırım program ve platformlarından da yararlanma imkânı bulabilirsiniz.

Hepinize sağlıklı günler ve sınavlarınızda başarılar diliyorum…

Prof. Dr. Fuat BAYRAM      

V. Rektör